Czy czujecie magię Świąt? My już czujemy ją bardzo mocno.

W dniu 12.12.2018r jak co roku w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Gdańsku odbyło się spotkanie świąteczne z dziećmi z Domu oraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Agnieszką Sokalską-Kapała – Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, Panią Katarzyną Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz Panią Agnieszką Zabłocką Z-ca Dyrektora ROPS oraz z naszymi wspaniałymi sponsorami, którzy wspierają naszą Fundację. Nie mogło zabraknąć naszych Maluchów.

Spotkanie świąteczne, w którym braliśmy udział było bardzo ciepłe, pełne wzruszeń oraz uśmiechów. Rozpoczęło się od powitania gości przez Panią Dyrektor Domu Ilonę Puckowską-Pociask, a następnie ksiądz proboszcz Mirosław Paracki poprowadził modlitwę, a także pobłogosławił opłatek, którym się podzieliliśmy. Całą imprezę uświetnił młodzieżowy chór z XIX Liceum Ogólnokształcącego Scherzi Musicaly. Nie zabrakło również świętego Mikołaja, który przy pomocy elfa rozdał dzieciom prezenty. Gdańska Fundacja Korczaka przyczyniła się do tej radości dziecięcej fundując prezenty dla jednej z grup. Po zakończonej części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie Kucharki Domu Korczaka. Było pysznie.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę, za uśmiech i za to, że pamiętacie o nas nie tylko w świątecznym okresie. Życzymy Wam raz jeszcze zdrowych, pogodnych Świąt i … do siego roku.

 

Zobacz zdjęcia